08 03 03 Kniha

vsetko musi byt nove

Všetko musí byť nové

Eduard Hurta st.

 

Kniha Eduarda Hurtu st. - prvého prekladateľa diela Vo Svetle Pravdy do slovenčiny, ponúka pohľad na duchovný vývoj ľudstva od príchodu Pána Ježiša, ktorý zvestoval ľudstvu Posolstvo Lásky až po príchod Pána Imanuela, ktorý priniesol ľudstvu Posolstvo Grálu.

Témy: Všetko musí byť nové, Vývoj kresťanských cirkví, Začiatky kresťanskej cirkvi, Morálny vývoj cirkví - obdobie reformácie,  Najnovší vývoj v cirkvách, Opätovný príchod Abdruschina na Zem sú hlbokým vhľadom do ranného i reformovaného kresťanstva a zvestujú príchod Sudcu Svetov.

Knihu Všetko musí byť nové vydalo vydavateľstvo Vienala Košice v roku 2008. Kontakt na vydavateľstvo: www.vienala.sk.

 

Predslov

 

Pri hlbšom pozorovaní súčasných pomerov vo svete si človek musí položiť otázku, kam to všetko smeruje. Na jednej strane veda, technika a zbrane, schopné zničiť celú planétu, div že nedobýjajú brány nebeské, na druhej strane duchovné iskry - to vlastné ľudské "ja" v človeku - blikotajú v ľuďoch len ako bludičky. Ľudia príliš lipnú na hmote, než aby si všimli, že každou hodinou ich môže uhasiť i ten najmenší závan temna.

Áno, temno má v terajšom svete prevažnú moc a uplatňuje ju pomocou peňazí. Lenže i to je dvojsečná zbraň a nie je vylúčené, že v budúcnosti sa Dolár a Euro, mocní bôžikovia, postavia hoci aj proti sebe, aj keď predtým odstránili všetkých potencionálnych protivníkov.

Takéto pomery sú vonkoncom nezdravé a dožadujú sa patričnej nápravy, ak má v našom svete opäť nastať poriadok a blahobyt. Možno sa časom nastolí aj otázka ďalšej existencie, ak sa hlavne duchovný vývoj bude i naďalej uberať doterajším tempom.

Osud ľudstva je však zatiaľ v jeho rukách a záleží len a len od každého jednotlivca, ako si ho pripraví.

A čo ak sa už nachádzame v historickom súde, o ktorom sa píše na mnohých miestach i v Biblii? Preto sa musíme zmeniť k lepšiemu už vo vlastnom záujme. A ako? Práve o tom sa dočítame v nasledujúcich témach. Aby sme to správne pochopili, musíme sa vrátiť do čias starozákonných prorokov, do doby asi tritisíc rokov pred n.l.

Vtedy bol v kmeni IS-RA v osobe vtedajšieho arabského kniežaťa ABD-RU-SHINA pripravovaný na svoju úlohu budúci Syn Človeka. V mene ABD-RU-SHIN je skrytý slovný dej mena, daného pre hrubohmotné dianie a znamená Syn, ktorý je Synom Svetla, ako ten, ktorý čerpal zo Svetla, všetko odovzdal a znovu sa s ním spojil.

V súvislosti so vznikom nového a vývojom k nemu sa budeme zaoberať tiež životom Syna Božieho, Ježiša z pohľadu Biblie, ako aj vplyvom jeho učenia na vznik kresťanskej cirkvi. K tomu nám poslúžia niektoré dejinné kapitoly z Biblie, ako to predvídali už starí proroci.

 

Ukážka z knihy: Všetko musí byť nové od Eduarda Hurtu st.

Eduard Hurta st. - jeden z hostí v relácii:  Experimentálne štúdio - Človek vo Stvorení v časti Netvízia JASPIS  »