09-06 JASPISNÍČEK

Ako stráviť ,,Bezstresové Vianoce“

Karolínka Sitárová

 

Je december a všetci sa tešia na obdobie Vianoc a oddychu. Hlavne tí najmenší. No v skutočnosti to tak nie je. Oddych  by mal byť ,,bezstresový“, a to na Vianoce vôbec nie je. Aj keď chcete prežiť príjemné sviatky, aj keď sa vám zdá, že prežívate príjemné sviatky, no v väčšina to tak nerobí. Ale možno si to ani nevšimne, keď je v strese. A kedy? No na Vianoce. A prečo? Pretože sa skoro každý stresuje, že či má: ovocie, darčeky, ozdoby, sviečky, pohľadnice, venčeky a "x" ďalších vecí. Niektorí si myslia, že je to hlúposť, ale najlepšie je, keď si všetko na Vianoce nachystáte v októbri, alebo v novembri. Pretože v decembri je už neskoro. Keď si všetko potrebné na Vianoce nachystáte skôr, než príde december, budete mať naozaj krásne príjemné a hlavne bezstresovo strávené Vianoce!

Vyskúšajte na budúci rok a potom si to porovnajte.

Karolínka Sitárová

 Zdobenie voňavých medovníkov
Monika Lehocká


Milé dievčatá a chlapci
určite každý z vás veľmi rád pomáha pri pečení vianočných dobrôt, zvlášť voňavých medovníčkov, pretože sa dajú od výmyslu sveta cifrovať.

Tento na obrázku je priam na zjedenie, mňam!

Čo Vy na to?
Pridáte sa k výzdobe?

Maminy určite nakúpili všakovaké drobnôstky, ktorými medovníčky môžete ozdobiť ešte pred upečením.

 

 

Ak však neodoláte cukrovej poleve, ktorou si medovníčky „zasnežíte“, mamina či staršia sestra Vám ju určite pripravia. Kým bude mäkká, môžete ich začať skrášľovať ako len chcete, hoci spraviť aj hnedé prasiatko - keď do polevy pridáte kakaový prášok.

 

 

Tak veľa nápadov a radosti z výzdoby. Len ich nerobte až veľmi krásne,
aby Vám ich nebolo ľúto zjesť


Dobrú chuť

 

Karolínka Sitárová a Monika Lehocká