Ponuka

12 Ljuteč - Fialová

Dvanáste číslo časopisu JASPIS označuje v poradí dvanáste znamenie Ryby, jeho vládcu Ljuteča a farbu znamenia Ryby - fialovú.12-01 Na úvod

Slovo človek

Žiarislav

 

Slovo človek v praslovančine znelo čelovek (s jer po k). Je zložené z dvoch slov – čelo a vek. Pisateľa kedysi napadla takáto báseň:

Cez čelo
videl vek
- človek.

12-02 Báseň

Mor ho!

Samo Chalupka

 

Zleteli orly z Tatry, tiahnu na podolia,
ponad vysoké hory, ponad rovné polia;
preleteli cez Dunaj, cez tú šíru vodu,
sadli tam za pomedzím slovenského rodu.

12-03 Nové Védy Slovenov - Koledov Dar Slovenom

Ljutec

Ljuteč - Znamenie Ryby

Juraj Sitár

 

Ljuteč je vládcom posledného znamenia Svjetovidovho kola našej Slnečnej sústavy. Okrem Bytostí Znamení – priamych síl Bytostného, je tu ešte samostatné i vzájomné pôsobenie Bytostí Slnka a planét – krúživých síl Bytostného.

12-04 Nové Slovenské olejkárstvo a farboterapia

casopis fialova

Terapia farbami - fialová

Juraj Sitár

 

Terapia farbami pre ľudí, ktorí majú málo fialovej farby vo svojej žive (aure).

12-05 Reflexná terapia

nozky

Ryby – chodidlá

Radka Remenárová

 

Znamenie Ryby spolupôsobí v trigóne podľa programu „Nové hodiny Slovenov“ so znamením škorpión a rak. Keď chceme riešiť chodidlá, ktoré ovláda znamenie Ryby, súčasne ho ovplyvňuje aj znamenie škorpión – pohlavné orgány a znamenie rak – pečeň, žlčník, pankreas, žalúdok, dvanástorník, slezina a prsia.

12-06 JASPISNÍČEK

 Čo si zasadíš, to ti vyrastie! 

Karolínka Sitárová

 

 Keď si niekto niečo najlepšie povedané zasadí, tak si to musí aj zožať.

12-07 Choroba ako pomoc pri poznávaní zákonov života

ir

8. Hľadanie podstát - Zákonov

MUDr. Ivan Rusnák

 

Niektorí čitatelia si môžu povedať: „Veď sa tu hovorí o náboženských pravidlách. Čo to má do činenia s medicínskou vedou a so zdravotníctvom?“

12-08 Výchova a vzdelávanie

 Dobré učiteľstvo

  Ing. Miroslav Padyšák

 

Zadanie pre túto prácu vyžadovalo opísať môjho bývalého dobrého a zlého učiteľa. Pre dve príčiny som si to však dovolil zmeniť. Poprvé naozaj si nepamätám na dobrého (veľmi dobrého) učiteľa a ani na zlého (veľmi zlého). Jeden bol lepší, iný horší, ale žiaden z nich mi neostal ako vzor, alebo ako odstrašujúci príklad. Podruhé si myslím, že dôležitejšie ako moje osobné názory na dve osoby je naznačiť kde učiteľstvo dnes stojí a kam sa má uberať ak chce byť užitočné, nápomocné a šťastné. Nasledujúce riadky teda budú o tom.

12-09 Inšpiratívna kniha

ep

ANGELOLÓGIA DEJÍN

Paralelné a periodické javy v dejinách

RNDr. Emil Páleš, CSc.

 

Šiesta poatlantská kultúra. Slovanská

12-10 Posledný súd

 Trojuholník Posledného súdu  

MUDr. Ivan Rusnák

 

Na prelome roku 2000 akoby sa odrazu stala veľmi populárnou téma Armagedonu, posledná bitka dobra proti zlu, téma Apokalypsy, téma Posledného súdu na Zemi. Veľmi veľa sa o týchto témach popísalo v rôznych časopisoch, knihách, natočilo sa množstvo dokumentov a filmov, akoby všetci ich autori a tvorcovia cítili, že sa niečo neodvrátiteľné blíži k Zemi a ľudia by mali o tom čosi viac vedieť.

12-12 Na záver

vo svetle pravdy

5. Zodpovednosť

Abdruschin

 

Táto otázka je vždy jednou z prvých, pretože najväčší počet ľudí by až príliš rád zvrhol zo seba každú Zodpovednosť a uvalil ju na čokoľvek iného, len nie na seba. Že je to znehodnocovanie seba, nehrá u nich žiadnu rolu. V tom sú naozaj veľmi skromní a pokorní, ale len preto, aby mohli za to žiť tým veselšie a bez rozpakov.